ТОП-6 незвіданих водойм України

Ознайомся з невідомими природними пам'ятками України

ТОП-6 незвіданих водойм України © depositphotos.com

Україна — дивовижно прекрасна країна. Коли ми збираємося в подорож, нам все частіше хочеться знайти незвідані місця, яких не торкнулася цивілізація. Чудово, що Україна все ще може похвалитися віддаленими куточками, надійно захованими від чужих очей. Давай вирушимо в подорож по незвіданих каньйонах, річках і водоспадах нашої батьківщини.

  • Шолоховський водоспад, Дніпропетровська область

Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою "Червоне каміння". Місцевість так назвали, бо тут багато граніту червоного кольору. Примітно те, що цей граніт можна зустріти по всій Дніпропетровській області – в архітектурних елементах або монументальних будовах. Сам по собі Шолоховський водоспад невеликий, довжина – близько 14 м. Цей каскадний водоспад виник у мезозойську еру. Уявляєте, він був свідком зародження людської цивілізації.

Де знаходиться: село Токівське, Апостолівський р-н, Дніпропетровська область.

  • Актовський каньйон, Миколаївська область

Це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають "Каньйон Диявола" або "Малий Крим". Своїм ландшафтом ця місцевість нагадує відомі каньйони Північної Америки. Протікає річка Мертвовод, насичена сірководнем, і має дивний колір, але є тут місця і для купання з чистою прозорою водою. Поруч з Актовським каньйоном знаходиться ще одне дивовижне місце – Трикратський ліс-лабіринт.

Де знаходиться: село Актове, Вознесенський район, Миколаївська область.

  • Бакотська затока, Хмельницька область

Виникнення Бакотської затоки пов'язано із затопленням чотирьох сіл у долині Дністра. Це відбулося після закінчення будівництва Новодністровської ГЕС. Тепер, приїжджаючи сюди, ви можете милуватися воістину космічними пейзажами. Унікальність цього місця полягає у тому, що його оточують скелі, тому тут сформувався особливий мікроклімат, характерний скоріше для південних широт. Недосвідчений мандрівник завжди знайде заняття до душі у цьому дивовижному краї.

Де знаходиться: Бакота, Кам'янець-Подільський район, Хмельницька область.

  • Джуринський водоспад, Тернопільська область

Джуринський водоспад – найбільший рівнинний водоспад в Україні. Кажуть, виник він штучним шляхом. Легенда свідчить, що під час одного з турецьких набігів, що стався більше 4 століть тому, загарбники змінили русло річки Джурин. Вороже військо сподівалося, що жителів міста замучить спрага, і ті знімуть оборону фортеці. До речі, недалеко від водоспаду стоять прекрасні руїни Червоноградського замку. Міста з цією назвою вже давно не існує, але ви можете поглянути на його руїни.

Де знаходиться: село Нирків, Заліщицький район, Тернопільська область.

  • Буцький каньйон, Черкаська область

View this post on Instagram

По Букскому каньйону мы гуляли в прошлое воскресенье. Поездка вышла спонтанной, три дня выходных в октябре - приятно, но пока не привычно.😏 Душа желала общения с природой, желудок вкусняшек на мангале, а чудесная погода всему этому способствовала. 😊 Яркое солнце даже в каньйоне слепило глаза, а потом резко спряталось за деревьями, так что снимки вышли не фонтан, зато время провели действительно хорошо, а это главное! 😍 Сверху Букский каньйон выглядит как трещина среди равнины, оголяя гранит протерозойской эры возрастом около двух миллиардов лет. По камням течет река Горный Тикич, образуя небольшие водопады-пороги. Длина каньона около 5 км, он извилистый и достаточно глубокий, в некоторых местах может достигать 20м. Скалы по осеннему расцвечены лиственными деревьями, фигурно изрезаны, есть и навесные. Говорят, что если внимательно их рассматривать, можно увидеть таинственные профили лиц людей, пейзажи, похожие на фьорд, и даже, правда очень отдалённо, Стоунхедж, но тут как у кого воображение разыграется. 😀 *** с. Буки, Черкаская обл., Украина *** #каньон #скалы #прогулка #Буки #Украина

A post shared by Frosya lukina (@frosyalukina) on

Буцький каньйон по праву називають одним з найкрасивіших місць Центральної України. Його кам'яні береги, вік яких оцінюють в 2 млрд років, нависають над стрімкою річкою Гірський Тікич. Це місце вже давно облюбували альпіністи. Звивистий і довгий Буцький каньйон починається біля двометрового перекату колишньої греблі ГЕС, в народі іменують його водоспадом Вир. Тут можна побачити мальовничі руїни, що залишилися від старого водяного млина, який побудували у 19 столітті. 

Де знаходиться: біля села Буки, Маньківський район, Черкаська область.

  • Арбузинський каньйон

Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка Арбузинка. За підрахунками, гранітно-базальтові скелі Арбузинського каньйону сформувалися близько 4 млрд років тому. Завдяки вулканічному походженню у цьому районі не буває зими, адже вулкан, який дав життя цьому регіону, досі не охолов. Обидва каньйони – Актовський і Арбузинський входять до складу природного парку "Бузький гард".

Де знаходиться: біля сіл Актове і Трикрати, Вознесенський район, Миколаївська область.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:

Подписывайся на наш telegram и будь в курсе всех самых интересных и актуальных новостей!

Была ли ты на каком-либо из этих водоемов?

Ответить

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Поделись в социальных сетях

Теги

Читай также


Новости партнёров


Комментарии

символов 999

Ещё на tochka.net

Новости партнёров

Новости tochka.net

Новости партнёров

Loading...