Життя в Латвії: скільки коштує проживання та харчування на місяць

Дізнайся, за скільки можна зняти житло і скільки коштуватиме харчування в Латвії

tochka.net
tochka.net
автор
13 червня, 11:00
Подорожі
Рига, Латвія © unsplash.com

Широкомасштабне вторгнення РФ в Україну триває понад три місяці, постійні обстріли змусили багатьох українців виїхати до безпечніших регіонів чи країн. Велику популярність для евакуації серед українців мають не лише сусідні країни, а й держави Балтії. Ми вже розповідали про правила перебування українців у Латвії, а сьогодні порахуємо скільки коштуватиме життя в балтійській країні.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:

Життя у Латвії: ціни на оренду житла та нерухомість

Перше, що цікавить усіх, хто прибув до Латвії, – можливість зняти житло. У Латвії відносно низькі ціни на оренду житла. Вартість оренди залежить від кількості кімнат та місця розташування квартири. Дешевше житло у провінційних містечках та селищах, там зняти квартиру можна від 150 євро, у спальних районах Риги квартиру можна знайти і за 200 євро на місяць.

Якщо ти плануєш залишатись у Латвії, можна розглянути покупку житла. Найдорожчі квартири у столиці. Так, трикімнатна в Ризі коштуватиме 330 тис. євро, двокімнатна – 100 тис. євро, однокімнатна – 50 тис. євро. Нижчі ціни можна пошукати у невеликих містах та віддалених регіонах.

Життя у Латвії: ціни на продукти

Ціни на продукти в Латвії на 25-35% нижчі, ніж у Західній Європі, однак це не позначається на їхній якості. Вартість продуктів харчування по країні трохи відрізняється залежно від міста та місця продажу (ринок, кіоск чи супермаркет). На сайті traveltables.com підрахували вартість продуктів у Латвії.

  • Скільки коштує молочна продукція у Латвії? Молоко – 30 грн/літр, сир – 230 грн/кг, яйця – 60 грн/12 штук.
  • Скільки коштує м'ясо у Латвії? Куряча грудка – 175 грн/кг, яловича вирізка – 260 грн/кг.
  • Скільки коштують овочі у Латвії? Помідори – 60 грн/кг, картопля – 16 грн/кг, цибуля – 16 грн/кг, салат-латук – 36 грн/кг.
  • Скільки коштують фрукти у Латвії? Яблука – 37 грн/кг, банани – 40 грн/кг, апельсини – 51 грн/кг.
  • Бакалія у Латвії: хліб – 30 грн/500 гр, білий рис – 54 грн/кг.
  • Скільки коштує алкоголь у Латвії? Домашнє пиво – 39 грн/0,5 літра, імпортоване пиво – 50 грн/0,33 літра, пляшка вина – 230 грн.

Життя у Латвії: ціни на проїзд у громадському транспорті та зв'язок

Міський громадський транспорт у Латвії – це автобуси. Квиток на одну поїздку коштуватиме в середньому 1,15-2 євро (від 37,5 грн). Можна придбати проїзний на місяць, його вартість – 1630 грн. Також можна скористатися таксі, тариф за посадку 67 грн., кожен кілометр 23 грн. Літр бензину – 40 грн.

Одна хвилина розмови за передплаченим мобільним тарифом від 3,5 грн, інтернет 60 Мбіт/с від 520 грн на місяць.


Раніше ми розповідали, скільки коштує життя у Литві.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:

Підписуйся на наш Facebook і будь в курсі всіх найцікавіших та актуальних новин!


Коментарі

символів 999