Життя у Литві: ціни на житло, продукти та транспорт

Прицінюємося, скільки коштуватиме життя в Литві на місяць

tochka.net
tochka.net
автор
10 червня, 16:00
Подорожі
Вільнюс, Литва © unsplash.com

Широкомасштабна агресія РФ в Україні триває вже понад три місяці, через це багатьом українцям довелося виїхати до безпечніших регіонів країни чи інших держав. Хоча багато українців для евакуації обирали сусідні країни, багато хто все ж таки виїхав до країн Балтії. Ми вже розповідали про правила перебування та права українців у Литві, сьогодні ж порахуємо скільки коштуватиме життя в цій країні.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:

Життя у Литві: скільки коштує оренда та купівля житла

Одне з перших питань у переселенців: де жити. Адже довго залишатися в центрі для біженців та прийомній сім'ї не вдасться. Ціни на оренду житла залежать від кількості кімнат та місця розташування квартири. Так, однокімнатна квартира у спальному районі коштуватиме 8000 грн, а трикімнатна у центрі Вільнюса – від 19 тис. грн. Дешевше коштують кімнати, можна знайти варіанти за 3400-5000 грн.

Якщо ти плануєш залишатись у Литві, варто доглянути житло на покупку, тим більше, що ціни тут відносно невисокі. Так, однокімнатна квартира у Вільнюсі коштуватиме 60 тис. євро, у Клайпеді – 40-50 тис. євро. Найдешевші ціни на півдні країни в Каунаському повіті там можна знайти квартиру за 30 тис. євро.

Життя у Литві: ціни на продукти

Ціни на продукти в Литві приблизно такі ж як в Україні, тільки на окремі категорії товарів ціни можуть бути вищими. На сайті Travel Tables підрахували вартість продуктів у Литві.

  • Скільки коштують молочні продукти у Литві? Молоко – 28 грн/літр, сир – 215 грн/кг, яйця – 50 грн/12 штук.
  • Скільки коштує м'ясо у Литві? Куряча грудка – 154 грн/кг, яловича вирізка – 226 грн/кг, свинина – 190 грн/кг.
  • Скільки коштують овочі у Литві? Помідори – 44 грн/кг, картопля – 15 грн/кг, цибуля – 18 грн/кг, салат-латук – 32 грн/головка.
  • Скільки коштують фрукти у Литві? Яблука – 32 грн/кг, банани – 33 грн/кг, апельсини – 40 грн/кг.
  • Бакалія у Литві: буханець білого хліба – 29 грн/500 гр, білий рис – 44 грн/кг.
  • Скільки коштують алкогольні напої у Литві? Домашнє пиво – 36 грн/0,5-літра, імпортоване пиво – 47 грн/0,33-літра, вино – 195 грн/пляшка.

Життя у Литві: ціни на проїзд у транспорті та зв'язок

Проїзд у громадському транспорті Литви можна оплатити спеціальною карткою, яку можна купити у кіосках та магазинах. Вартість такої картки 1,5 євро та на неї можна покласти будь-яку суму. Одна поїздка у громадському транспорті коштуватиме в середньому 1 євро. Можна придбати проїзний на один місяць його вартість близько 945 грн. Дизельне паливо у Литві коштує близько 60 грн.

За хвилину розмови за передоплаченим тарифом доведеться заплатити близько 4 грн, безлімітний інтернет 60 Мбіт/с на місяць коштуватиме 360 грн.


Раніше ми розповідали, скільки коштує життя у Франції.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:

Підписуйся на наш Facebook і будь в курсі всіх найцікавіших та актуальних новин!


Коментарі

символів 999